Популар Постс

Избор Уредника - 2019

Парацетамол за децу

Суспензија за оралну примену 120 мг / 5 мл, 100 мл

100 мл препарата садржи

активна супстанца - парацетамол 2,4 г,

помоћне материје: метилпарохидроксибензоат, течност сорбитола, глицерол, ксантан гума, арома јагоде, сахароза, пречишћена вода до 100 мл

Хомогена суспензија беле или готово беле боје са мирисом јагоде. Кристали су присутни у суспензији.

Фармаколошка својства

Фармакокинетика

Апсорпција - висока, време до максималне концентрације (ТЦмак) - 0.5-2 х, максимална концентрација (Смак) - 5-20 µг / мл. Комуникација са протеинима плазме - 15%. Она продире кроз крвно-мождану баријеру. Терапеутски ефикасна концентрација парацетамола у плазми се постиже када се даје у дози од 10-15 мг / кг.

Метаболизује се у јетри (90-95%): 80% реагује са коњугацијом

глукуронска киселина и сулфати са формирањем неактивних метаболита, 17% се подвргава хидроксилацији са формирањем 8 активних мета

боли који се коњугирају са глутатионом да би се формирали већ инактивни метаболити. Уз недостатак глутатиона, ови метаболити могу блокирати ензимске системе хепатоцита и узроковати њихову некрозу. Метаболизам лека је такође укључен изоензим ЦИП2Е1. Полувријеме елиминације (Т1 / 2) је 1-4 сата, излучено бубрезима као метаболити, углавном коњугати, само 3% непромењени.

Фармакодинамика

Парацетамол је не-наркотички аналгетик који блокира циклооксигеназу (ЦОКС) 1 и ЦОКС 2 углавном у централном нервном систему, утичући на центре бола и терморегулацију. У упаљеним ткивима, ћелијске пероксидазе неутралишу ефекат парацетамола на ЦОКС, што објашњава скоро потпуно одсуство његовог негативног утицаја на метаболизам воде-соли (задржавање натријума и воде) и слузокожу гастроинтестиналног тракта.

Парацетамол има антипиретичко, аналгетско дејство.

Индикације за употребу

- као антипиретик код прехладе, грипа, инфекција у дјетињству (варичела, рубеола, велики кашаљ, шарлаха и заушке)

- као анестетик за зубе, зубобољу, болове у уху током отитиса, бол у грлу

Дозирање и примена

Унутар, прије оброка, неразријеђен, с водом, 3-4 пута дневно с интервалом од 4-6 сати Прије упорабе, садржај бочице треба добро протрести.

Ради лакшег и тачнијег дозирања, препоручујемо употребу двостране кашике: велика кашика садржи 5 мл (120 мг парацетамола), малу - 2,5 мл (60 мг парацетамола).

Доза лека зависи од старости и телесне тежине детета.

Једна доза лека је 10-15 мг / кг телесне тежине. Максимална дневна доза није већа од 60 мг / кг телесне тежине детета.

У зависности од старости, лек се прописује у следећим појединачним дозама:

2 до 3 месеца - око 2 мл суспензије само на начин прописан од стране лекара (око 50 мг парацетамола),

од 3 месеца до 1 године - 2,5-5 мл суспензије (1/2 - 1 кашичица) (60-120 мг парацетамола),

од 1 године до 6 година - 5-10 мл суспензије (1 - 2 кашике) (120-240 мг парацетамола),

од 6 до 14 година - 10-20 мл суспензије (2-4 кашичице) (240-480 мг парацетамола).

Максимално трајање третмана без консултације са лекаром није више од 3 дана као фебрифуге и не више од 5 дана као анестетик.

Наставак терапије лековима након консултација са лекаром.

Контраиндикације

- преосетљивост на парацетамол или друге компоненте лека

- тешки поремећаји јетре и бубрега

- тромбоцитопенија, леукопенија, агранулоцитоза

- генетичко одсуство глукоза-6-фосфат дехидрогеназе

- неонатални период (до 2 месеца)

- лек се не користи истовремено са антиконвулзантима

Друг интерацтионс

Када се парацетамол користи заједно са барбитуратима, дифенином, антиконвулзантима, рифампицином, бутадионом, ризик од хепатотоксичног деловања може да се повећа.

Када се узима истовремено са хлорамфениколом и хлорамфениколом, токсичност потоњег може се повећати.

Антикоагулантни ефекат варфарина и других деривата кумарина може се повећати са дуготрајном редовном употребом парацетамола, што повећава ризик од крварења.

Посебна упутства

Са пажњом: поремећаји јетре и бубрега, бенигна хипербилирубинемија (укључујући Гилберт-ов синдром), вирусни хепатитис, дијабетес мелитус.

Употреба код деце узраста од 2 месеца до 3 месеца је могућа само уз препоруку педијатра као фебрифуге.

Истовремену употребу парацетамола са другим лековима који садрже парацетамол треба избегавати, јер то може изазвати предозирање парацетамолом.

Код континуираног фебрилног синдрома са употребом парацетамола више од 3 дана и болног синдрома дуже од 5 дана, неопходна је консултација са лекаром. Код узимања лека, лабораторијски индикатори су искривљени у квантитативном одређивању глукозе и мокраћне киселине у плазми.

Код узимања лека дуже од 7 дана потребно је контролисати слику периферне крви и функционално стање јетре.

Суспензија садржи 0,04 КСЕ сахарозу у 1 мл, што треба узети у обзир при лечењу пацијената са дијабетесом.

Овердосе

Симптоми: током првих 24 сата након примене - бледило на кожи, мучнина, повраћање, анорексија, абдоминални бол, поремећени метаболизам глукозе, метаболичка ацидоза. Симптоми абнормалне функције јетре могу се појавити 12-48 сати након предозирања. Код тешког предозирања - јетре

довољност прогресивне енцефалопатије, коме, смрти, акутне бубрежне инсуфицијенције са тубуларном некрозом (укључујући и одсуство тешког оштећења јетре), аритмије, панкреатитиса.

Третман: испирање желуца не касније од 4 сата након интоксикације, унос адсорбента (активни угаљ). Увођење СХ-група донатора и прекурсора синтезе глутатион-метионина 8-9 сати након предозирања и ацетилцистеина - 12 сати Потреба за додатним терапијским мјерама (даља примјена метионина, интравенозно давање ацетилцистеина) одређује се у зависности од концентрације парацетамола у крви, и такође из времена које је протекло од његовог пријема.

Форма за ослобађање и паковање

На 100 мл у боцама од тамног стакла са навојним отвором запушеним капицама од алуминијума са ваљаним навојем и контролом првог отварања.

Свака бочица са упутствима за медицинску употребу на државном и руском језику и кантица за дозирање љекарне ставља се у кутију од картона.

Парацетамол (120 мг

ввв.ГрозФарм.ру

Испоручујемо здравље, испоручујемо Срећу!

ввв.ГрозФарм.ру

Близу у право време!

ввв.ГрозФарм.ру

На удаљености од једног телефонског позива.

ввв.ГрозФарм.ру

Куповина лекова од нас - ваша поуздана заштита од лажирања!

Форма за ослобађање и састав

Дозирни облик ослобађања - суспензија за оралну примену: хомогена, ружичасте боје, са карактеристичним мирисом воћа (100 и 200 мл у полимерним боцама, или наранџастим стакленим боцама, или од стакленог растопа, или од полиетилен терефталата за лекове, запечаћене са полимерном навојном капом контрола првог отварања или "пусх-ротате" система, 1 боца у картонској кутији са / без мерне посуде или мерне кашике).

Састав од 100 мл суспензије:

  • активни састојак: парацетамол - 2,4 г,
  • додатне компоненте: натријум нипацепт (етил парахидроксибензоат натријум, метил парахидроксибензоат натријум и пропил парахидроксибензоат натријум) - 0,15 г, малтитол - 80 г, јабучна киселина - 0,05 г, сорбитол не-кристализирајући 70% - 1,33 г, ксантан гума - 0,6 г, безводна лимунска киселина - 0,02 г, азорубинска боја - 0,001 г, укус јагоде или наранџе - 0,1 г, вода - до 100 мл.

Фармакодинамика

Парацетамол је лек који има антипиретичко и аналгетско дејство. Протуупална својства практично немају.

Механизам дјеловања је због способности да блокира циклооксигеназу у централном нервном систему, утичући на центре терморегулације и бола.

Лијек практично нема протуупална својства. Не утиче на метаболизам воде и електролита и стање слузнице гастроинтестиналног тракта (ГИТ), јер у врло малој мери утиче на синтезу простагландина у периферним ткивима.

Фармакокинетика

Парацетамол се одликује високом апсорпцијом, брзо се и скоро потпуно апсорбује из гастроинтестиналног тракта. Повезан са протеинима плазме за 10-25%. Максимална концентрација у плазми је достигнута за 30–120 минута и износи 5–20 µг / мл.

Лек продире у крвно-мождану баријеру. Мање од 1% прихваћене дозе улази у мајчино млијеко. Дистрибуција супстанце у телесним течностима је релативно равномерна.

Парацетамол се метаболише претежно у јетри на три главна начина, као што су оксидација микросомалним ензимима јетре, коњугација са сулфатима и коњугација са глукуронидима. Током оксидације, формирају се средњи токсични метаболити, који се затим коњугују прво са глутатионом, затим са меркаптурном киселином и цистеином. За овај метод метаболизма, главни изоензими система цитокрома П450 су ЦИП2Е1 (претежно), ЦИП1А2 и ЦИП3А4 (мања улога). Ако глутатион недостаје у организму, ти метаболити могу узроковати оштећење и некрозу хепатоцита. Додатни метаболички путеви су метоксилација до 3-метоксипарацетамола и хидроксилација до 3-хидроксипарацетамола, који се затим коњугују са сулфатима или глукуронидима.

Код деце млађе од 10 година, главни метаболит лека је парацетамол сулфат, код деце од 12 година - коњугованог глукуронида.

Коњугирани метаболити парацетамола (коњугати са глутатионом, сулфатима, глукуронидима) карактеришу ниска фармаколошка активност, укључујући токсичне.

При пријему терапијске дозе општи клиренс чини 18 л / х, полу-живот елиминације (Т.)½) - од 1 до 4 сата. При примању терапијских доза од 90-100% примљене дозе парацетамола у року од 24 сата излучује се урином. Главна количина лека након коњугације излучује се у јетри као глукуронид (60–80%) и сулфат (20-30%). Око 5% дозе се излучује непромењено.

Код старијих пацијената, клиренс парацетамола се смањује и Т се повећава.½.

Код пацијената са тешком бубрежном инсуфицијенцијом (клиренс креатинина 10-30 мл / мин), излучивање парацетамола се успорава, стопа излучивања сулфата и глукуронида је нижа него код здравих појединаца.

Састав суспензије парацетамола

Метаболизован у јетри: 80% реагује са коњугацијом са глукуронском киселином и сулфатима да би се формирали неактивни метаболити, 17% се подвргава хидроксилацији са формирањем 8 активних метаболита, који су коњуговани са глугацијом, а затим са цистеином и меркагурном киселином и формирају неактивне метаболите. Главни изоензими цитокрома П450 за овај пут су изоензим ЦИП2Е1 (претежно), ЦИП1А2 и ЦИП3А4 (секундарна улога). Уз недостатак глутатиона, ови метаболити могу блокирати ензимске системе хепатоцита и узроковати њихову некрозу.

Додатни метаболички путеви су хидроксилација до 3-хидрокси парацетамола и метоксилација до 3-метокси парацетамола, који су затим коњуговани са глукуронском и сумпорном киселином. У одраслих, преовладава глукуронидација, код новорођенчади (укључујући и пријевремено рођене бебе) и мале деце - сулфатација. Коњуговани метаболити парацетамола (глукурониди, сулфати и коњугати са глутатионом) имају ниску фармаколошку (п и токсичну) активност.
Полуживот је 2-3 сата. У року од 24 сата, 85-95% парацетамола се излучује путем бубрега као глукурониде и сулфате, 3% - непромењено. Код старијих пацијената, клиренс парацетамола се смањује и полуживот се повећава.

Суспензија Парацетамол: доза и начин примене

У 5 мл суспензије садржи 120 мг парацетамола. У једној бочици број доза од 5 мл је: у 100 г -16 доза, у 150 г 124 дозе и у 200 г - 32 дозе.
Лек се узима орално да би се јело неразређено, са великом количином течности. Пре употребе, лек се темељно протресе. Фреквенција пријема не више од 4 пута дневно са интервалом од најмање 4 сата.
Доза парацетамола за децу се рачуна у зависности од старости и телесне тежине. Једна доза парацетамола је 10-15 мг / кг телесне тежине, дневно - не више од 60 мг / кг телесне тежине.
За прецизно дозирање лека, у зависности од предложене конфигурације, користите мерну кашику или мерни шприц у паковању.
У случају употребе мерног шприца:
1. Темељно протресите суспензију.
2. Отворите поклопац боце.
3. Уметните мерни шприц чврсто у отвор на адаптеру који је уграђен у врат боце.
4. Окрените бочицу наопако и пажљиво повуците клип према доле, скупљајући суспензију у мерни шприц до жељене ознаке.
5. Вратите боцу у њен првобитни положај и уклоните мерни штрцаљку тако што ћете је лагано окренути.
6. Дајте лек детету изнутра кроз мерни шприц. Да би се осигурао неометан проток суспензије у усну шупљину, лагано притисните клип.
После сваке употребе, испрати мерни шприц у текућој води и осушити на собној температури, ван домашаја детета.
Складиштите мерни шприц у паковању са леком.
У зависности од узраста, "парацетамол за децу" се прописује у следећим појединачним дозама:
- од 1 до 3 месеца | За симптоматско лечење реакција на вакцинацију примењује се појединачна доза од 2,5 мл суспензије. Ако је потребно, доза се може поновити, али не раније од 4 сата.Ако се температура дететовог тела не смањи након поновљене дозе, обратите се лекару. Даља употреба лека код деце одређеног узраста за лечење вакциналне хипертермије, као и примена код деце од 1-3 месеца, према другим индикацијама, могућа је само под медицинским надзором. Ако је неопходно користити лек за недоношчад од 1-3 месеца, лек се преписује само на препоруку лекара.
- од 3 месеца до 1 године - 2,5-5 мл или 60-120 мг парацетамола у зависности од телесне тежине детета (видети табелу испод),
- од 1 године до 6 година - 5-10 мл или 120-240 мг у зависности од телесне тежине детета (види табелу испод),
- од 6 до 14 година - 10-20 мл или 240-480 мг у зависности од телесне тежине детета (види табелу испод),

- за одрасле - појединачна доза од 20 мл не више од 4 пута дневно.
Трајање третмана није више од 3 дана као антипиретик и не више од 5 дана као анестетик. Наставак лечења лековима могућ је само након консултације са лекаром.
Не прелазите прописану дозу! Предозирање парацетамолом може бити узрок отказивања јетре.

Парацетамол нуспојава

Код тешког предозирања - затајење јетре са прогресивном енцефалопатијом, комом, смрћу, акутном бубрежном инсуфицијенцијом са тубуларном некрозом (укључујући и одсуство тешког оштећења јетре), аритмијом, панкреатитисом.

Хронично предозирање: хепатотоксичност, нефротоксичност.

Третман
Прање желуца најкасније 4 сата након тровања, узимање адсорбената (активног угља), увођење донатора СХ-група и прекурсора синтезе глутатион-метионина за 8-9 сати након предозирања и ацетилцистеина - за 8 сати. терапеутске мјере (даљње увођење метионина, у / у увођење ацетилцистеина) одређује се у зависности од концентрације парацетамола у крви, као и времена које је протекло од његове примене.
Интеракција са другим лековима
Индуктори микро оксидативне оксидације у јетри (фенитоин, етанол, барбитурати, флумецинол, рифампицин, фенилбутазон, трициклични антидепресиви) повећавају производњу хидроксилираних активних метаболита, што омогућава развој хепатотоксичног дејства са малим предозирањем.
Инхибитори микро оксидативне оксидације (укључујући циметидин) смањују ризик од хепатотоксичног дејства.
Истовремена дуготрајна примена парацетамола у високим дозама и салицилатима повећава ризик од развоја карцинома бубрега или бешике. Комбинација са хлорамфениколом доводи до повећања токсичних својстава потоњег. Побољшава ефекат индиректних антикоагуланата и смањује ефикасност урикозуричних лекова. Продужена употреба барбитурата смањује ефикасност парацетамола.
Миелотоксични лекови појачавају манифестације хематотоксичности парацетамола.
Етанол доприноси развоју акутног панкреатитиса.
Продужена комбинована употреба парацетамола и нестероидних антиинфламаторних лекова повећава ризик од "аналгетичке" нефропатије и бубрежне папиларне некрозе, почетка завршетка бубрежне инсуфицијенције.
Дифлунисал повећава концентрацију парацетамола у плазми за 50% - ризик од развоја хепатотоксичности.
Посебна упутства
Следует избегать одновременного применения парацетамола с другими парацетамолсодержащими препаратами, поскольку это может вызвать передозировку парацетамола.
При применении препарата более 5 дней следует контролировать показатели периферической крови и функциональное состояние печени.
Лијек садржи сахарозу и сорбитол, што треба узети у обзир код лијечења болесника са шећерном болешћу (5 мл суспензије садржи 0,25 круха).
Парацетамол искривљује резултате лабораторијских испитивања глукозе и мокраћне киселине у плазми. Ако наставите са повишеном температуром дуже од 3 дана и ако бол траје дуже од 5 дана, обратите се свом лекару.
Утицај на способност управљања аутомобилом или рад са механизмима
Лијек не утјече на способност управљања аутомобилом или контролу различитих механизама, као и на судјеловање у другим потенцијално опасним активностима које захтијевају повећану пажњу и брзину менталног и моторичког одговора.
Формулар за издавање
Суспензија за оралну примену [наранџа, јагода), 120 мг / 5 мл. На 100 г или 150 г, или 200 г у боци из тамног стакла. Једна бочица са упутствима за употребу и мерном кашиком или мерним шприцом у кутији од картона.

Фотографија бочице суспензије парацетамола

Рок употребе
3 године. Не користити након истека рока трајања одштампаног на паковању.

Фотографије амбалаже суспензије парацетамола, на којој је датум истека

Услови складиштења
Чувати на температури не вишој од 25 ° Ц. Не замрзавајте се!
Чувати ван домашаја деце.

Фотографије паковања суспензије парацетамола, на којима су назначени услови складиштења

Услови продаје апотека
Без рецепта

Фотографије паковања суспензије парацетамола, на којој је назначена цена

Произвођач:
Пхармстандард-Лексредства ОЈСЦ, 305022, Россиа, Курск, ул. 2. Агрегат, 1 а / 18 тел. / Факс: (4712) 34-03-13, ввв.пхармстд.ру
Можете добити више информација о лијеку, као и послати своје тврдње и информације о нежељеним догађајима на сљедећу адресу у Русији.
Пхармстандард-Лексредства ОЈСЦ, 305022, Россиа, Курск, ул. 2. Агрегат, 1 а / 18 тел. / Факс: (4712) 34-03-13

Суспензија парацетамол 120 мг сажетак (упутства за употребу) на фотографијама

Фотографије упутства за употребу суспензије парацетамола, део 1

Фотографије упутства за употребу суспензије парацетамола, део 2

Фотографије са упутствима за употребу суспензије парацетамола, део 3

Фотографије упутства за употребу суспензије парацетамола, део 4

Суспензија Парацетамол: преглед лека

Моје дете је 1,8, има тонзилитис. На овој позадини имали смо температуру од 39.7. Прво је дјетету дала свијеће Виферон, али нису помогли. Због тога сам у апотеци морао да купим антипиретик са брзим дејством. Дао је 5 мл, ефекат је био. То је само из суспензије, овај ефекат се десио 40 минута после гутања. Сва ова 40 минута, моје дијете је патило од високе температуре. Зато сам одлучио да не уништим здравље дјетета и купио сам дјецу из Шумамеда. То је антибиотик који не само да ублажава знакове упале, већ и смањује температуру у року од 15 минута. Наравно, на ниској температури, овај лек у облику суспензије може се дати детету.

Анастасиа Иванова, Апатити

Температура 38, дете је лоше, ја природно паничарим. Муж је отишао у ноћну апотеку и купио суспензију парацетамола. Дао 4 мл, јер смо само 1.7. Лијек је врло угодан, малина. Није изазвао нуспојаве и врло брзо снизио температуру.

Светлана Накхимова, Краснодар

На високим температурама дала сам детету свеће које је требало уметнути у анус. Али такве свеће нису дуго биле ту, моје дете је снажно потонуло, а свећа се угасила. Овај пут сам купио ову суспензију. То не кошта тако мало, али је добро помогло мом детету.

Ирина Еминова, Виборг

Код акутних респираторних инфекција имали смо високу температуру, дијете је јако патило. Узимали су овај лек само једном дневно за 5 мл. Није баш добро у помагању. Осим тога, од њега је дете почело алергично на врсту уртикарије, отказало је лек.

Олга Лисенко, Златоуст

Очекујем више ефекта. Не помаже му да смањи температуру. Осим тога, окус малине, који има ову суспензију, дијете је почело повраћати.

Алина Михајлова, Тихвин

Добар лек који брзо помаже да се смањи топлота. То је само за друге болести које су написане у упутству за лек, то не помаже. Па, бар температура добро куца.

Роман Иванов, Москва

Он је суспендовао дијете у доби од 2 године када се разболио од јаког бола у грлу. Лијек много помаже, за цијело вријеме узимања, никада није изазвао мучнину или друге нуспојаве.

Алекандра Даховскаиа, Нефтеиуганск

Одвратни дечији лек који не помаже да се смањи топлота. Зато смо морали да га комбинујемо са Нурофеном. У почетку је Нурофен добио дијете, а онда и ноћу Парацетамол. Само тако смо успели да издржимо ноћ. Ујутро су отишли ​​и купили најбољи производ.

Евгениа Галиапа,Белогорск

Непрестано сам морао давати овај лијек дјетету. Ми смо зуби, и константно у касним поподневним сатима, температура се диже на 38. Нисам мучила дијете, и почела сам давати суспензију, што ми је добро помогло.

Анастасиа Суслова, Грозни

Ништа посебно у вези ове дроге. Он се не разликује од Нурофена. А ова суспензија је веома скупа, барем у нашој апотеци. Према томе, чини ми се да је лакше купити Нурофен, што даје исте резултате. Да, желео бих да напоменем да ова суспензија, након давања детету, почиње да делује тек после 30 минута. Толико је сиромашно дете морало да пати, док лек не почне да показује свој ефекат.

Нуспојаве

Из пробавног система: ретко - диспептички феномени, са дуготрајном употребом у високим дозама - хепатотоксични ефекат.

Из хемопоетског система: ретко - тромбоцитопенија, леукопенија, панцитопенија, неутропенија, агранулоцитоза.

Алергијске реакције: ретко - осип на кожи, свраб, уртикарија.

Користити током трудноће и дојења

Парацетамол продире у плацентарну баријеру. До данас нису забележени негативни ефекти парацетамола на фетус код људи.

Парацетамол се излучује у мајчином млијеку: садржај у млијеку је 0,04-0,23% дозе коју узима мајка.

Ако се парацетамол користи током трудноће и дојења (дојење), очекивану корист терапије за мајку и потенцијални ризик за фетус или бебу треба пажљиво одвагати.

Ин експерименталне студије нису установљени ембриотоксични, тератогени и мутагени ефекти парацетамола.

Интеракција лекова

Уз истовремену употребу са индукторима микросомалних ензима јетре, агенсима са хепатотоксичним ефектима, постоји ризик од повећања хепатотоксичног ефекта парацетамола.

Када се примењују истовремено са антикоагулансима, могуће је благо или умерено изражено повећање протромбинског времена.

Истовременом употребом антихолинергичких средстава може се смањити апсорпција парацетамола.

Истовременом примјеном с оралним контрацептивима убрзава се излучивање парацетамола из тијела и може се смањити његово аналгетско дјеловање.

Када се користе истовремено са урикосурним агенсима, њихова ефикасност се смањује.

Истовременом употребом активног угља смањује се биорасположивост парацетамола.

Код истовремене употребе са диазепамом може се смањити излучивање диазепама.

Постоје извештаји о могућности повећања миелодепресивног дејства зидовудина уз истовремену примену са парацетамолом. Описан је случај тешког токсичног оштећења јетре.

Описани су случајеви манифестације токсичног дејства парацетамола са истовременом применом исониазида.

Истовременом применом карбамазепина, фенитоина, фенобарбитала, примидона, смањује се ефикасност парацетамола, што је узроковано повећањем метаболизма (глукуронизацијом и оксидационим процесима) и излучивањем из организма. Описани су случајеви хепатотоксичности уз истовремену употребу парацетамола и фенобарбитала.

Када се користи колестирамин у периоду краћем од 1 сата након узимања парацетамола, апсорпција ове супстанце се може смањити.

Код истовремене употребе са ламотригином умјерено се повећава елиминација ламотригина из тијела.

Истовременом применом метоклопрамида може се повећати апсорпција парацетамола и повећати његова концентрација у крвној плазми.

Уз истовремену примену са пробенецидом може се смањити клиренс парацетамола, уз рифампицин, сулфинпиразоном - може повећати клиренс парацетамола због повећаног метаболизма у јетри.

Истовременом применом етинил естрадиола повећава се апсорпција парацетамола из црева.

Погледајте видео: Cilibarska ogrlica za bebe (Октобар 2019).

Loading...