Мала дјеца

Риност: третман и нуспојаве

Pin
Send
Share
Send
Send


Риностоп је вазоконстрикторни лек који се препоручује за лечење болести ОРЛ код одраслих и деце од две године. Популаран је у оториноларингологији, као и други назални препарати засновани на дејству активне супстанце ксилометазолина.

Има адреномиметички, вазоконстриктивни ефекат на капиларе који се налазе у слузокожи носне шупљине, смањујући ефекте надутости и хиперемије. Промовише ефикасно ублажавање носног дисања.

У овом чланку ћемо погледати зашто лекари прописују Рхиностоп, укључујући упутства за употребу, аналоге и цене за овај лек у апотекама. У коментарима се могу прочитати прави ПРЕГЛЕД људи који су већ искористили Риностоп.

Форма за састављање и ослобађање

Лек се производи у следећим дозним облицима:

  • Капи Риностоп. Као и спреј, лек у облику капи за нос се производи у концентрацији од 0.1% и 0.05%. Лек се ставља у посуде са капаљком капаљке од 10, 15 и 20 мл.
  • Спреј Реностоп. Доступан је у два типа - 0.1% и 0.05%, намењен одраслима и деци 2-6 година, респективно. Лек се ставља у пластичне бочице са дозаторима од 10, 15, 20, 30 мл.
  • Таблете Риностоп. Препарат садржи 251 мг парацетамола, 61 мг псеудоефедрин хидрохлорида, 2,5 мг хлорфенамин малеата. Лек се може користити код одраслих и деце од 6 година.

Фармаколошко дејство: лек има локални вазоконстрикторни ефекат, ублажава отицање, смањује симптоме ринитиса и назалне конгестије.

Шта Риностоп помаже?

Упутство за употребу Риностоп предлаже његову употребу за лечење и превенцију следећих болести ОРЛ:

  • хронични ринитис,
  • алергијски ринитис,
  • ОРВИ,
  • синуситис,
  • хронични отитис медиа
  • полиноза,
  • ринитис.

Често се риностоп спреј користи у припреми за дијагностичке процедуре у назалним пролазима.

Фармакодинамика и фармакокинетика

Састав лека Риностоп укључује такве елементе:

  • Активни састојак је парацетамол. Њен главни задатак је да смањи телесну температуру, противупално дејство.
  • Активни састојак псеудоефедрин. Овај елемент помаже у сужавању крвних судова у носној шупљини, у синусима, смањује количину исцједка у носној шупљини,
  • Супстанца хлорфенамин има слаб седативни ефекат, који има за циљ смањење стопе развоја алергијског процеса. Такође, ова супстанца смањује пропусност капилара у носној шупљини, смањује прекомерно испуштање слузи у носу, елиминише такве симптоме цурења носа као свраб, кихање, водене очи.

Терапијски ефекат се развија у року од 10 минута након употребе лека и траје током периода од око 10 сати. Ксилометазолин се делимично апсорбује из површине слузокоже у системску циркулацију.

Упутства за употребу

Према упутству за употребу, Риностоп се узима интраназално, то јест, у зависности од форме, укопава се или убризгава у носну шупљину.

  • Одрасли и деца од 6 година: 1-2 капи 0,1% раствора или 1 ињекција 0,1% спреја из небулизера 2-3 пута дневно у сваком носном пролазу,
  • Деца старости 2-6 година: 1-2 капи 0.05% раствора или 1 ињекција 0.05% спреја из небулизера 1-2 пута дневно у сваком носном пролазу (максимално - 3 пута дневно).

Максимално трајање непрекидне употребе риностопа је 3-5 дана. Пре наставка лечења морате паузирати 5 дана.

Деца спреј и капи прописују:

Имајте на уму да Риностоп не лечи болест. То је средство симптоматске терапије. Другим ријечима, као и сваки други вазоконстриктор, привремено уклања осјећај назалне конгестије.

Пронађен је заклети непријатељ МУСХРООМ наил! Нокти ће бити очишћени за 3 дана! Узми.

Како брзо нормализовати крвни притисак након 40 година? Рецепт је једноставан, запиши.

Уморан од хемороида? Постоји начин! Може се излечити код куће за неколико дана.

О присуству црва говори мирис из уста! Пијте воду са капљицом једном дневно ..

Контраиндикације

Не користите лек у таквим случајевима:

  1. Ксилометазолине интолеранце.
  2. Период дојења, трудноћа.
  3. Пацијенти млађи од две године.
  4. Артеријска хипертензија.
  5. Различити облици тахикардије.
  6. Децомпенсатед диабетес.
  7. Системске атеросклеротске лезије.
  8. Хипертиреоидизам (повећана синтеза тироидних хормона).
  9. Истовремена примена са антидепресивима из трицикличке серије, МАО препарати је контраиндикована.

Нуспојаве

Независно повећање учесталости или трајања третмана такође доводи до нежељених ефеката. Они могу бити локални и општи.

Локални нежељени ефекти:

  • кихање
  • појачано излучивање слузи,
  • гори и суви нос
  • црвенило слузокоже,
  • нелагодност.

Честе нежељене реакције:

  • главобоље
  • мучнина, повраћање,
  • А / Д појачање,
  • повећан број откуцаја срца
  • смањена оштрина вида
  • несаница или поспаност
  • депресија

Предозирање доводи до развоја нападаја, халуцинација, грознице, зимице, сувих уста, хиперемије коже, мидриасис, тахикардије, повишеног крвног притиска и аритмије, хепатотоксичног дејства, у тешким случајевима - до некрозе јетре. х) Треба да изазове повраћање или испирање желуца. У првих 10 сати, Н-ацетилцистеин се користи као антидот за парацетамол. Ако је потребно, преписати антиконвулзиве (диазепам у / у полако).

Аналогс Риностоп

Структурни аналози активне супстанце:

  • Бризолин,
  • Галазолин,
  • Гриппостад Рено,
  • За ношење
  • Др. Тхеисс Назолин,
  • Др. Тхеисс Ринотаисс,
  • Астериск ноз,
  • Инфлиурин
  • Ксилен,
  • Ксилобене,
  • Ксилометазолин,
  • Ксилометазолин хидрохлорид,
  • Ксимелин,
  • Ксимелин Ецо,
  • Ксимелин Ецо са ментолом,
  • Носолин,
  • Носолин балзам,
  • Олинт,
  • Отривин,
  • Риномарис,
  • Ринонорм
  • Ренорус,
  • Санорин Ксило,
  • Снооп
  • Суприма НОЗ,
  • Тизин Ксило,
  • Тизин Ксило Био,
  • Фармазолин,
  • Евказолин Акуа,
  • Еспазолин.

Пажња: коришћење аналога треба да се договори са лекаром.

Просечна цена РИНОСТОП-а, пада у апотекама (Москва) 35 рубаља. Спреј кошта 100 рубаља.

Нуспојаве

Лијек "рхиностоп" може бити праћен низом различитих нуспојава. По правилу, то укључује:

  • тахикардија
  • хиперсекреција из носне шупљине
  • јака иритација слузокоже,
  • прекомерна сувоћа слузокоже у носној шупљини,
  • нагли пораст крвног притиска,
  • пецкање
  • главобоља
  • јака кихање
  • несаница
  • отицање слузнице,
  • хронична депресија
  • пецкање у носу
  • повраћање
  • замагљен вид.

Код употребе таблета код неких људи, поред горе наведених феномена, примећује се и изглед: т

  • осип на кожи,
  • итцх
  • нефротоксични ефекат,
  • тромбоцитопенија,
  • Куинцкеов едем,
  • нагли пораст притиска
  • дијареја,
  • агранулоцитоза,
  • анорексија
  • анемија,
  • брините
  • ексцитабилност
  • поспаност,
  • панцитопениа.

Узимање Риностопа је забрањено људима који пате од следећих болести:

  1. Преосетљивост на било коју компоненту која је део лека.
  2. Артеријска хипертензија.
  3. Тахикардија.
  4. Атеросклероза.
  5. Глауком.
  6. Пептични улкус гастроинтестиналног тракта.
  7. Атрофични ринитис.
  8. Хипертхироидисм.

Осим тога, овај лијек се не препоручује особама које су подвргнуте операцији мозга, као и онима који су подвргнути операцији током терапије трицикличким антидепресивима. Риностоп треба користити пажљиво у случају шећерне болести или исхемијске болести срца. Исто важи и за хиперплазију простате.

Лекари забрањују употребу лека трудницама и током целог периода храњења бебе мајчиним млеком.

Услови складиштења

Лек треба чувати на сувом, добро проветреном месту које је заштићено од директне сунчеве светлости. Најоптималнија температура је од 2 до 25 ° Ц.

Рок употребе за сваки облик лека је различит. Дакле, спреј се може чувати две године, капи - три године, сируп са таблетама - пет година. Након истека рока употребе "Риностоп" је забрањен. Датум производње је назначен на амбалажи производа.

На територији Руске Федерације, могуће је купити Риностоп за око 100-300 рубаља, у зависности од облика лека.

У насељима Украјине, лијек се може купити плаћањем од 30 до 100 гривна.

Данас се производе сљедећи аналози: Бризолин, Галазолин, Гриппостад Рено, За Диноса, Доцтор Таисс Назолин, Доктор Таисс Ринотаисс, Звездоцхка НОЗ, Инфлиурин, Ксилен, "Ксилобене", "Ксилометазолине", "Ксимелин", "Носолин", "Олинт", "Отривин", "Риномарис",

Корисници Риностопа остављају следеће коментаре о овом леку.

Зханна има 19 година.

„Користим ове капи дуже време, више од 2 године, пошто ми се периодично блокира нос. Да, и спашава од хладноће. Смањује крвне судове и омогућава да нос слободно дише. Код дуже употребе може изазвати сувоћу и спаљивање слузокоже носа, тако да не би требало да прекорачите ток третмана 3-5 дана, или да направите паузу у исто време. Дневна доза не више од 3 пута дневно. Увече сам чешће капала, то јест, једном дневно, пошто идем у кревет и носим нос као што би то срећа имала, нисам приметио сувоћу. "

Катиа има 24 године.

"Капи носног" Риностопа "(успут речено, не мање говорно име: заустави ринитис), иначе спреј од хладноће капље у носнице. Вероватно је познато многима, ми га користимо од прошле јесени и нећемо одбити. Садржи исту количину ксилометазолина као и „За ношење“, препоручује се за исте назофарингеалне болести и има исти ефекат. Разлика у облику и цени боце. Цена је три пута јефтинија. "

Инна има 33 године.

„Зими су људи најчешће изложени прехладама, чији су главни симптоми цурење из носа и назална конгестија.

Дакле, данас желим да вам испричам о капи за нос "РиноСтоп", које се савршено носе са овим обољењима. Капи се издају без лекарског рецепта, продају се у тако малој кутији која садржи информације о произвођачу. "

Лаура има 38 година.

„Након још једне прехладе дошло је до загушења носа, испрва сам покушао да се опоравим од народних лекова, али није било ефекта и одлучио сам да купим носне капи. Истог дана почела сам сахрањивати те капи и одмах осјетила олакшање. Капи Риностоп добро уклањају отицање назофаринкса, због чега је лако дисати одмах и што је најважније тако брзо помоћи.

Ове капи сам капала 4 пута дневно, а сутрадан сам већ добро дисала, али сам одлучила да узмем Риностоп капи за профилаксу још један дан за профилаксу. После овог краткотрајног третмана мени се није вратио цурење носа, због чега сам веома задовољан.

Али желим да кажем да се капи носног носа превише често не могу користити, постоје нежељени ефекти, зато немојте претјерати. ”

Прочитајте рецензије других корисника, као и оставите коментар на крају овог чланка.

Састав Риностопа

Латинско име дроге: Риностоп. Пхармацтард ОЈСЦ се производи у Русији. По облику лека је безбојни транспарентни или благо жућкасти раствор. Доступан у облику капи и спреја, са концентрацијом активне супстанце од 0,1%, 0,05% по 1 мл:

Ксилометазолин хидрохлорид 0,1%

Ксилометазолин хидрохлорид 0,05%

натријум хлорид, динатријум едетат, бензалконијум хлорид, хидроген фосфат додекахидрат натријум, натријум нитрат натријум дисупституисан, дисупституисан натријум фосфат, калијум дихидроген фосфат, мононатријум калијум фосфат, пречишћена вода до 1 мл

Фамацодинамицс анд пхармацокинетицс

Главна супстанца лека киметазолин хидрохлорид спада у групу алфа адреномиметика, тако да има локални вазоконстрикторни ефекат. Ова фармаколошка група утиче на алфа-адренорецепторе, који се налазе у зидовима крвних судова. Они реагују на дејство адреналина, норепинефрина и других супстанци из ове групе.

Када ксилометазолин дође у контакт са назалном слузокожом, крвни судови који се тамо налазе се смањују и проток крви у венама се смањује. Као резултат, њено отицање је уклоњено, носно дисање је олакшано. Испуштање носне слузи (цурење из носа) се смањује. Због елиминације отицања носне шупљине, стање слушног апарата је побољшано. Када се примењује локално, лек се готово не апсорбује у крв, па је његова концентрација у плазми веома ниска.

Рхиностоп - вазоконстриктор или не

Алат има циљано дјеловање вазоконстриктора. Широко се користи у ЕНТ пракси како би се елиминисали симптоми већине типова ринитиса и комплексног лечења отитиса. Жељени ефекат употребе лека јавља се неколико минута након наношења на носну слузницу и траје око 10 сати.

Индикације за употребу

Рхиностоп се користи за ублажавање одређених симптома. Ефикасан је у следећим условима:

  • респираторни и алергијски ринитис,
  • полиноза,
  • синуситис, синуситис, фронтални синуситис (да се олакша одлив слузи, одвојен од синуса),
  • Отитис (за ублажавање отока слузнице),
  • припрема за назофарингеалне операције,
  • риноскопија и друге манипулације у назофаринксу.

Дозирање и администрација

Лек се примењује интраназално, наизменично у сваком носном пролазу. У зависности од форме која се користи, убризгава се или закопава. Риностоп нема терапијски ефекат, већ само ублажава симптоме цурења носа и едема слузокоже. Можете га користити не више од седам дана, након чега можете развити зависност од ксилометазолина или медицинског ринитиса.

Спраи Рхиностоп

Облик 0,1% се користи за ублажавање симптома код одраслих и деце од 6 година. Неопходно је уклонити поклопац из боце, уметнути распршивач у једну носницу, затим га убризгати притиском на базу. Затим уметните небулизатор у другу носницу, поновите манипулацију. Трајање убризгавања око секунде. Поступак се изводи не више од 3-4 пута дневно. Образац од 0,05% користи се за децу од 2 године, не више од 3 пута дневно.

Рхиностоп капи

Облик 0.1% се користи у лечењу деце од 6 година и одраслих. Лек се убризгава са 1 или 2 капи наизменично у сваку носницу. Манипулација се може поновити више од три пута дневно. Облик од 0.05% се користи за децу старију од 2 године. Лек се инсталира у једну или две капи у сваку носницу, не више од два пута дневно. Употреба овог дозног облика за децу од 1 године је могућа само на препоруку лекара.

Посебна упутства

При употреби лека дуже од 7 дана могућа је пареза (слабост) глатких мишића крвних судова и њихово продужено ширење, што ће довести до поновног настанка носног едема и цурења носа. Комбиновање лека са другим лековима треба размотрити са лекаром, јер могућа некомпатибилност активних састојака. Продужена употреба алата не искључује могућност утицаја на централни нервни систем и кардиоваскуларни систем, стога се препоручује да будете опрезни при раду са сложеним механизмима и вожњом.

Рхиностоп током трудноће

Алат је контраиндикован за жене током трудноће. Мале дозе супстанце улазе у крвоток труднице и могу утицати на пупчану врпцу или плаценту, што може проузроковати њихов грч и повећати ризик од развоја прееклампсије. Ово је опасно стање за трудницу која носи ризик абортуса или феталне хипоксије. Повремено, употреба лека је дозвољена у складу са упутствима лекара, док се она посматра.

Рхиностопиц инструцтионс

Риностоп (ксилометазолин) - деконгестант. Стимулише алфа-адренорецепторе. Има вазоконстрикторно дејство. Користи се код прехлада како би се уклонили симптоми упале слузнице носа, код акутног алергијског ринитиса, упале слузокоже параназалних синуса, отитис средњег уха (као дио комплексне терапије за елиминацију отицања слузнице горњег дијела ждријела). у носним каналима. Елиминише опструкцију носних пролаза и на тај начин олакшава дисање у носу. Терапијски ефекат лека се манифестује у року од неколико минута након употребе и одржава се 8-10 сати. Локални метод коришћења риностопа практично елиминише могућност његове апсорпције у системску циркулацију и детекцију у крвној плазми. Рхиностоп је контраиндикован у случају индивидуалне нетолеранције на ксилометазолин, повишен крвни притисак, патолошки повећан број откуцаја срца, атеросклероза у узнапредовалом стадијуму болести, глауком, озена (атрофија слузнице носних пролаза и нервни завршетак), као и током трудноће. Лек није компатибилан са антидепресивима МАО инхибиторске групе и трицикличким антидепресивима. Током лактације, употреба риностопа је могућа само ако значај очекиваних користи фармакотерапије надмашује потенцијални ризик од нежељених ефеката код мајке и детета. Једна доза - једна ињекција у сваку носницу.

Учесталост употребе - три пута дневно (за пацијенте од 6 година старости), 1-2 пута дневно (за пацијенте од 2 до 6 година). Време прскања је 1 секунда. Бочицу за прскање треба држати строго усправно.Не користите лек више од 3-5 дана. Ако је препоручена учесталост или трајање употребе прекорачена, може се развити низ нежељених нуспојава, укључујући иритацију и сувоћу горње слузнице ждрела, која се налази иза назалне шупљине, пецкање и укоченост носне слузнице, кихање, прекомјерна слуз, отицање, главобоља, тахикардија, хипертензија, несаница, сметње вида, изузетно ретко - депресија. Спреј у очима треба избегавати да би се избегао развој оштећења вида. Уз стриктно придржавање упутстава за употребу, Риностоп не утиче негативно на концентрацију и брзину реакције. Ако пређете препоручене дозе или трајање лека може да има депресивно дејство на когнитивне функције, укључујући пажњу и концентрацију, и зато треба да одбијете вожњу аутомобила или рад са потенцијално опасним машинама. Карактеристични знаци предозирања: артеријска хипертензија, претварање у хипотензију, смањење срчане фреквенције, хипотермија. Терапијска корекција је симптоматска.

Опис и састав

Изгледа да је лек бистра, безбојна или благо обојена течност.

Без обзира на облик ослобађања као активне супстанце, лек садржи ксилометазолин.

Лек поред њега садржи следеће помоћне компоненте:

  • Трилон Б,
  • бензалконијум хлорид,
  • калијум монофосфат,
  • натријум хлорид,
  • Е339
  • пречишћена вода.

Фармаколошка група

Рхиностоп се односи на вазоконстрикторске лекове за локалну употребу у оториноларингологији. Ксилометазолин има а-адреномиметичку активност. То узрокује сужавање крвних судова слузнице носа, као резултат тога пролазе едеми и њихова хиперемија, враћају се носни пролази и нормализира носно дисање.

Терапијски ефекат лека се јавља неколико минута након давања лека у носној шупљини и траје до 10 сати.

Када се примењује локално, активна супстанца се готово не апсорбује, па се ксилометазолин не детектује у крви.

за одрасле

Рхиностоп се прописује за следеће болести:

  • АРИ, која је праћена ринитисом,
  • акутни ринитис алергијска природа
  • упала параназалних синуса,
  • отитис медиа (риностоп се користи у комбинацији са другим лијековима за смањење отеклине назофаринксне слузнице).

Рхиностоп се користи за припрему пацијента за дијагностичке процедуре у назалним пролазима.

Капи и спреј у дози од 0,05% могу се користити према индикацијама код деце старије од 2 године, Риностоп у дози од 0,1% може се користити код пацијената старијих од 6 година.

за труднице и током лактације

Рхиностоп је контраиндикован код жена на положају. Током лактације, лек треба користити опрезно.

Контраиндикације

Риностоп је контраиндикован ако пацијенти имају следеће болести:

  • хипертензија,
  • лупање срца
  • тешка атеросклероза,
  • повећан интраокуларни притисак
  • атрофични ринитис,
  • операције на менингама и уклањање хипофизе (у историји).

Риностоп се такође не може користити са индивидуалном интолеранцијом на састав лека.

Лек треба прописати опрезно код пацијената ако имају следеће патологије:

  • диабетес меллитус
  • тиреотоксикоза,
  • феохромоцитом,
  • болести кардиоваскуларног система, укључујући коронарну болест срца,
  • аденома простате.

Пажљиво Риностоп треба применити ако пацијент има преосетљивост на адренергичке стимулансе, што је праћено несаницом и вртоглавицом.

Употреба и дозе

за одрасле

Лек се примењује интраназално.

За одрасле, лек се користи у дози од 0,1%.

Након уклањања поклопца са диспензера, спреј се убризгава у носни пролаз, извлачећи на основу и дозирајући лек 1 секунду. Приликом примене лека, спреј треба држати на горе уз прскање.

Лекове прописује једна ињекција из апарата у сваку носницу. Учесталост употребе - 3 пута дневно.

У облику капи, лијек се инсталира 1-2 капи у сваку носницу 2-3 пута дневно.

Курс терапије не би требало да траје више од 3-5 дана, уз употребу лека дуже од тог времена је зависност и престаје да делује.

Деца од 2-6 година прописују спреј за нос 0.05% 1 спреј у сваку носницу 1-2 пута дневно. Не можете прскати више од 3 пута дневно.

Деци узраста 2-6 година, уместо спреја, можете доделити 0,05% раствор лека. Лијек се инсталира 1-2 капи у сваку носницу 1 или 2 пута дневно.

Деца старија од 6 година прописују лекове у дозама за одрасле.

за труднице и током лактације

Током лактације, лек се користи као и обично.

Формулар за издавање

  • спреј за нос 0,1% за одрасле и 0,05% за децу од 2 до 6 година старости по 10, 15, 20 или 30 мл у пластичним боцама смештеним у картонској амбалажи,
  • капи за нос Риностоп 0,1% за одрасле 0,05% за децу од 2 до 6 година старости по 10, 15 и 20 мл у бочицама са капаљком, смештен у картонску амбалажу.

Упутства о Риностопу

0,1% спреј користи се за одрасле и дјецу након 6 година. Спреј се распршује након уклањања поклопца са боце. Небулизатор се убризгава у један назални пролаз, након чега се преша на базу и препарат се наноси у секунди. Затим се небулизатор уноси у други носни пролаз и манипулација се понавља. Поновите поступак може бити не више од 3-4 пута дневно. Упутство за употребу риностопа у облику спреја за децу од 2 до 6 година обезбеђује увођење 0,05% спреја више од три пута дневно.

0,1% капи за нос Користи се и за одрасле и децу после 6 година, 1 до 2 капи у сваком носном пролазу не више од три пута дневно. 0,05% дјечјег риностопа убризгава 1 до 2 капи у сваки носни пролаз не више од два пута дневно.

Риностоп Ревиевс

Рецензије Риностоп углавном позитиван. Лијек брзо ублажава отицање носне шупљине и значајно смањује исцједак из носа. Нуспојаве се јављају само при дуготрајној употреби у великим дозама.

Негативни прегледи риностопа су ретки и повезани су са предозирањем и продуженом употребом.

Прице Риностоп

Цена Риностоп у Москви:

  • Рхиностоп капи за нос 0,1% и 0,05% 10 мл - 21 - 25 рубаља,
  • спреј за нос 0,1% и 0,05% 15 мл - 56 - 65 рубаља.

Риностоп таблете произвођача Босналек (Босна и Херцеговина) нису синоним за Риностоп капи и спреј, јер имају другачији састав.

Овердосе

Ако пређете препоручене дозе, могу се појавити следећи знаци предозирања:

  • мучнина, повраћање,
  • лупање срца, поремећаји срчаног ритма, висок крвни притисак,
  • цијаноза, грозница, диспнеја,
  • ментални поремећаји
  • депресија централног нервног система (поспаност, хипотермија, смањење откуцаја срца, снижење артеријског притиска, респираторни застој, кома).

Специфични антидот није познат. Жртви се прописује симптоматско лијечење. Ако је лек случајно прогутан, унутар њега се прописује активни угаљ и врши се испирање желуца.

Услови складиштења

Риностоп мора да се чува ван домашаја деце. Спреј се складишти на температури од 2-25 степени 2 године од датума издавања лијекова.

Капи се чувају на температури од 0-25 степени 3 године од дана издавања лека.

Риностоп у капљицама и спреју може се купити без лекарског рецепта, али упркос овом самоздрављењу они су неприхватљиви.

Поред тога, на продају се налазе и бројни аналози лека Риностоп:

  1. Галазолин - пољска медицина, комплетан аналог риностопа. Лек је доступан у облику капи и гела у носу. Галазолин се може користити код пацијената старијих од 2 године, укључујући и жене које подржавају дојење. Лијек се не смије користити у положају пацијента.
  2. Тизин кило садржи ксилометазолин као активни састојак. Доступан у облику назалног спреја. Лек се може користити код деце старије од 2 године. Тизин кило се не може користити током трудноће и дојења.
  3. Називин је замена за лек Риностоп у фармаколошкој групи. Лек се производи у капима и спреју. Називин се може користити код пацијената свих старосних група, код жена у положају и дојењу.
  4. За ношење садржи као активни састојак ксилометазолин. Лек се ослобађа у капима и спреј. Лек се може користити код пацијената старијих од 2 године, са изузетком жена у положају и дојењу.
  5. Пиносол - фипопрепарат који се користи од хладноће. Долази у облику капи, спреја и масти. Лек је одобрен за употребу код пацијената старијих од 2 године, укључујући жене током трудноће и дојења.

Примијенити умјесто лијека Риностоп аналог је допуштено само након савјетовања с лијечником.

Цена Риностопа је у просеку 163 рубље. Цене се крећу од 19 до 473 рубаља.

Погледајте видео: Intro de RinoST (Јули 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send